Blog

[24-10-2011] Burze pomysłów...

….Powoli następuje proces selekcji pomysłów na trzecią płytę,

zebrało się tego bardzo dużo, ale nie wszystko jest najlepsze…

po wstępnych przesłuchaniach pozostało kilkanaście…

no i są improwizacje,które myślę wniosę wiele dobrego…

jak TO naturalnie przychodzi,że należy już działać, tworzyć i kreować nową płytę…

 

[04-09-2011] Relacja z wyjazdu do Warszawy

Przyszedł ten dzień, gdy oswobodzeni wakacyjnie dwudniowym urlopem wybraliśmy się na wyprawę do Warszawy celem spełnienia przyjemnych promocyjno-wywiadowych obowiązków.

Jako, że po komfortowej (bo przecież PKP ;)) podróży mieliśmy jeszcze chwilę czasu, skierowaliśmy swoje kroki do najbliższego EMPiK-u celem sprawdzenia dostępności naszej świeżutkiej – premiera 29 sierpnia! – płyty „Nowe Orientacje”. Z okrzykiem: „GDZIE ONE SĄ?!” zaczęliśmy buszować między półkami. Uff – były ;) w dziale „Nowości”.  Zatem nasyciwszy tym widokiem oczy, spokojnie podreptaliśmy już na zasłużoną przedpołudniową kawę.

Po kawce nastąpił krótki spacerek do siedziby Teleexpressu. Tam niespodzianka! Spotkaliśmy chłopaków z toruńskiego zespołu Open Blues, którzy również przyjechali do Marka Sierockiego nagrywać zapowiedź swojej płyty „Seta w ryja” ;) Tak więc humory od razu wskoczyły na dużo wyższy poziom i – być może dlatego – nie było przy nagrywaniu siedemnastu czy dwudziestu pięciu dubli, ale udało się materiał nagrać bez problemu od razu.

Dużo czasu wolnego mięliśmy po nagraniu, ojjj dużo ;) Nachodziliśmy się po Warszawie. Sporo kilometrów, sporo kawy i lżej w portfelu po każdej z nich ;) Zrzuciliśmy bambetle w pokoju hotelowym i powoli szykowaliśmy się do wieczornej audycji u Bogdana Fabiańskiego w Radiu Dla Ciebie.

Znowu licznik kilometrów się mocno nakręcił podczas wyprawy na ulicę Myśliwiecką. Powoli przyzwyczajaliśmy się do roli wędrowców, ale bliskość celu wynagrodziła nam wszelkie niedogodności. Poczekaliśmy chwilę na Pana Bogdana, który przywitał się z nami jak ze starymi znajomymi, po czym poszliśmy do studia radiowego.

Tam Pan Bogdan przeprowadził z nami – emitowany na żywo - bardzo sympatyczny wywiad, akcentując często, że nasza płyta przypadła mu do gustu. Czuliśmy się u niego bardzo swobodnie i rozmowa przebiegła w naprawdę miłej atmosferze.

Po wywiadzie porozmawialiśmy jeszcze chwilę, wręczyliśmy Panu Bogdanowi kilka egzemplarzy „Nowych Orientacji”, do których poprosił o komplet autografów dla kilku swoich przyjaciół.

Pozostał nam tego dnia już tylko powrót do hotelu. Warszawa nocą pokazuje swoje dwa oblicza: są miejsca gdzie tętni życie i – o dziwo tuż obok – nisze ciszy, gdzie panuje senna atmosfera nocy. Jako, że czasu spędzanego wspólnie zawsze szkoda,  posiedzieliśmy jeszcze trochę na rozmowach zarywając nieco nocki :)

 

Następny dzień zapowiadał się bardzo atrakcyjnie i taki też się okazał. Z powrotem wybraliśmy się na wędrówkę na ulicę Myśliwiecką. Tam usiedliśmy grzecznie w hallu, czekając na spotkanie z Tomkiem Żąda. Podczas naszego „posiedzenia” do radia wszedł Pan Bogdan Fabiański i widząc nas znowu z uśmiechem spytał: „Czy wy domu nie macie?”. Porozmawialiśmy chwilę, jednak czas nam było przejść do studia, tym razem radiowej Trójki.

 

Tam Tomek Żąda przeprowadził z nami również sympatyczny wywiad, który emitowany będzie w audycji „Nocna Polska” we wtorek 06-08-2011 o godzinie 2:00 w nocy.

Po wywiadzie w Trójce, idąc już do siedziby Pierwszego Programu Polskiego Radia do Pani Marii Szabłowskiej, natknęliśmy się na taką ciekawostkę przyrodniczą ;) Inną ciekawostką praktyczną jest to, że w restauracji radiowej można zjeść naprawdę smaczny obiad, z czego nie omieszkaliśmy skorzystać  :)

 

Ostatnim punktem naszego programu warszawskiego było spotkanie z ekipą Orange.pl. Dotarliśmy na miejsce, niebawem przybyli również chłopaki z Orange, rozstawili sprzęt i rozpoczęliśmy wywiad. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze się rozmawiało – fachowo, szybko i elegancko.

Reasumując: uważamy wyjazd za bardzo udany. Udało się zrealizować 100% planów, pozwiedzaliśmy Warszawę, spotkaliśmy znajomych. Następna wizytacja w stolicy 12 września, a wtedy… no cóż, niespodzianka ;)

 

... inspiracji

….inspiracji, szukam inspiracji do nowych nagrań, linii i tekstów, przeszukuję nagrania, buszuję na youtube, w głowie kołaczą się brzmienia gitary, które jeszcze nigdy nie były nagrane przez Half Light, i jak zrealizować wokal, by był inny, ciekawy!!! To piękne polowanie na dźwięki, to szukanie w powietrzu świeżego tlenu, jak to jest, że jak jest już płyta nagrana, to się do niej nie wraca tak często. Nie słucham już Nowych Orientacji tak intensywnie, przejadłem się ciągłym odsłuchiwaniem tych samych utworów, choć wiem, że są piękne, to jednak ciężko mi już po raz tysięczny wsłuchiwać się w te piosenki, wrócę do nich za pół roku, na świeżo, na dystans! Teraz promocja i to lubię, bo opowiadać o pracy nad płytą jest przyjemnie.

Zaraz co tu mamy, kolejne nagranie nieznanego mi zespołu electropop, ale jakieś to miękkie i miałkie, jest kilku wykonawców, którzy w serce trafiają na 100% i ich słucham!!

Jutro prawdopodobnie otrzymamy z wytwórni pierwsze egzemplarze Nowych Orientacji, jak dziecko się cieszę i nie mogę się już doczekać momentu, kiedy będę ją trzymać w dłoniach!! Jak dziecko!!

 

Uuuuu, jaka piękna gitara w tle, piękny chorus…..Robert Smith byłby dumny……brawo Alan…

 

Cristobal 18.08.2011r.

 

[04-08-2011] INAUGURACJA BLOGU

Witamy serdecznie.

Niniejszym otwieramy nowy rozdział w historii naszej zespołowej strony w postaci blogu, w którym będziemy pisali o wielu sprawach - zarówno tych związanych z zespołem jak i tych trochę innego typu.

Postaramy się zamieszczać tutaj wszelkiego rodzaju relacje z imprez, w których Half Light będzie uczestniczył. Być może znajdą się tu również recenzje i opinie na temat muzyki, która nas inspiruje czy też zniechęca.

Będzie to miejsce gdzie podzielimy się z Wami najróżniejszymi spostrzeżeniami życia codziennego z wielu jego dziedzin :)

Pozdrawiamy serdecznie :)

Ekipa HL

 
Zobacz nas na:

Halflight Facebook

Halflight MySpace

HalflightTV

Kontakt

Krzysztof Janiszewski
tel.:+48 507 195 753

Piotr Skrzypczyk
tel.:+48 604 732 538

Anna Sztuczka
tel.:+48 603 480 559

e-mail: hlband@wp.pl

<< Rider techniczny do pobrania >>

Albumy

"Elektrowstrząsy"

premiera 07-10-2016

Zamów płytę "Elektrowstrząsy"

empik.com

sonicrecords.pl

fan.pl

rockserwis.pl

swiatksiazki.pl

allegro.pl


"Półmrok"

Zamów płytę "Półmrok"

 


"Black Velvet Dance. REMIXES"

Zamów płytę "Black Velvet Dance. REMIXES"


"Black Velvet Dress"

Zamów płytę "Black Velvet Dress" w MJM Music PL -->


"Nowe Orientacje"

Zamów płytę "Nowe Orientacje" w MJM Music PL -->

Order in German label: Poponaut -->


Night In The Mirror

Halflight

Zamów płytę "Night In The Mirror" w MJM Music PL -->

Lub pobierz CD oraz najlepsze remixy na:

Muzodajnia