Info

Half Light – grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. Zespół określany jest mianem polskiego Depeche Mode.

Założeniem zespołu jest przeniesienie słuchacza w intymny, ciepły, choć czasem niespokojny półmrok, w którym zagubiony we współczesności człowiek może się ukryć i odnaleźć siebie. Skrzyżowanie elektronicznych brzmień z naturalnością ludzkiego głosu i subtelnej gitary daje oryginalne, muzyczne przestrzenie elektro-akustyczne.

1 lutego 2010 roku odbyła się premiera pierwszego singla "Take My Hand". Do utworu nakręcono również teledysk zrealizowany m.in. na plażach Normandii. Reżyserem klipu jest francuski operator Christophe D. Falconnet. Przebój "Take My Hand" był emitowany w wielu stacjach radiowych i telewizyjnych (m.in. TVP, Trójka, Polskie Radio PIK, Radio Łódź, Radio Szczecin, Radio Gra i wielu innych). Utwory Half Light pojawiły się również na prestiżowej Polish Airplay Chart - cotygodniowej liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe oraz telewizje muzyczne w Polsce. Kolejnym singlem był utwór "My Mary", który promował nadchodzącą płytę zespołu zatytułowaną „Night In The Mirror”. Premiera wydawnictwa miała miejsce 20.10.2010 r. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność oraz krytykę. Płyta miała bardzo dobre recenzje w Polsce jak i zagranicą. O „Night In The Mirror” pisały m. in. portale niemieckie, szwedzkie, belgijskie, rosyjskie oraz azjatyckie.

29 sierpnia 2011 roku Half Light wydał drugą płytę pt: „Nowe Orientacje", która oparta jest na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki "Nowe sytuacje". Płytę promowały single "Halucynacje" oraz "Śmierć w bikini". Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie", "Teleexpress", a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, Trójce, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych.

20 października 2012 r. zespół został laureatem krakowskiego Sophiscapes Festival

22 października 2012 r. ukazała się trzecia płyta zespołu pt: ”Black Velvet Dress”. Promowały ją single "Bitter Paris", "Time", do których powstały teledyski, oraz "Happy Useless Nation". Płyta została wybrana przez internautów Płytą Roku 2013 w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy 2013!

Po półmrocznej jesieni i mrocznej zimie, podczas której Half Light promował swój album Black Velvet Dress, postanowił w sposób odmienny zreinterpretować utwory, które się na nim znalazły. Przyjaciele i znajomi zespołu zremiksowali piosenki grupy w duchu tanecznym i clubbingowym, tworząc tym samym płytę „Black Velvet Dance. Remixes”. Krążek ukazał się 9 września 2013 roku i jest dostępny w wersji elektronicznej.

19 maja 2014 roku Half Light wydał kolejny autorski album „Półmrok”. Na krążku znajduje się 13 electro-rockowych kompozycji, które swoim nastrojem, melancholią, ale i dynamiką, stanowią oryginalny obraz współczesnego człowieka. Człowieka będącego w kryzysie związanym z przemijaniem. Pierwszym utworem promującym to wydawnictwo jest "Salto Mortale". Opowiada ona o człowieku, którego jedynym spektakularnym sukcesem jest jego porażka. To historia osoby, która jest skazana przez otoczenie na 'skok śmierci'. Ludzie czekają na porażkę bohatera, przyglądają się powolnemu upadkowi, a jego osobista tragedia staje się medialnym newsem, tematem do społecznej celebracji. Niestety, w dzisiejszych czasach każdy z nas może stać się celebrytą - ofiarą społecznej, taniej sensacji.

Rok 2015 to zdecydowanie czas ważnych koncertów. W kwietniu Half Light zagrał wraz z Kobranocką na prestiżowej imprezie Dzień Białej Flagi 2015 – Ogólnopolskim Zlocie Fanów Republiki w toruńskiej Od Nowie, w lipcu na legendarnej już imprezie sympatyków brzmień elektronicznych - Electronic Music Festival Cekcyn 2015 oraz na In Memoriam XIV Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego w rodzinnym dla artysty Tczewie.

W sierpniu 2016 roku działalność zespołu zwieńczona została tytułem "Wykonawca Roku" w prestiżowym plebiscycie "Toruńskie Gwiazdy 2016" organizowanym przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia, Toruńską Agendę Kulturalną oraz Radio GRA. Tytuł ten ma dla zespołu tym większą wartość, że nadany był przez słuchaczy i internautów, co potwierdziło solidną pozycję Half Light na rynku muzycznym.

7 października miała miejsce premiera piątego już albumu zespołu Half Light - "Elektrowstrząsy". Album promuje singiel pod tytułem "Kameleon". To dość dynamiczna kompozycja mówiąca o zmienności, o dwoistości ludzkiej natury... Ludzie często zmieniają się pod wpływem różnych czynników, są niespójni, nieprawdziwi, sprzeczni.

Wejdź w naszą strefę półmroku, zajrzyj i dowiedź się, czym jest HALF LIGHT.

KONTAKT:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Manager: Krzysztof +48 507 195 753

english

The music band Half Light came to be in May 2009 as a result of vibrant combination of two musical orbits - the vocalist Krzysztof Janiszewski’s and the keyboard player Piotr Skrzypczyk’s. To complete the musical constellation the band was joined by the guitar player Krzysztof Marciniak. And the Half Light was born.

The band’s purpose is to carry the listener into an intimate, warm, yet sometimes turbulent half light, where a man, lost in the contemporary, may find a hideout and discover himself. The cross between electronic sounds and the naturalness of the human voice, complemented by the subtleness of the guitar, blend into unique musical electro-acoustic spaces.

Enter our half light zone and experience the Half Light.

 

The band:

Cristobal – vocals

Piter - keyboards

Kris - guitars

 
Zobacz nas na:

Halflight Facebook

Halflight MySpace

HalflightTV

Kontakt

Krzysztof Janiszewski
tel.:+48 507 195 753

Piotr Skrzypczyk
tel.:+48 604 732 538

Anna Sztuczka
tel.:+48 603 480 559

e-mail: hlband@wp.pl

<< Rider techniczny do pobrania >>

Albumy

"Elektrowstrząsy"

premiera 07-10-2016

Zamów płytę "Elektrowstrząsy"

empik.com

sonicrecords.pl

fan.pl

rockserwis.pl

swiatksiazki.pl

allegro.pl


"Półmrok"

Zamów płytę "Półmrok"

 


"Black Velvet Dance. REMIXES"

Zamów płytę "Black Velvet Dance. REMIXES"


"Black Velvet Dress"

Zamów płytę "Black Velvet Dress" w MJM Music PL -->


"Nowe Orientacje"

Zamów płytę "Nowe Orientacje" w MJM Music PL -->

Order in German label: Poponaut -->


Night In The Mirror

Halflight

Zamów płytę "Night In The Mirror" w MJM Music PL -->

Lub pobierz CD oraz najlepsze remixy na:

Muzodajnia