Dyskografia

[2016] ELEKTROWSTRZĄSY

7 października 2016 roku na polskim rynku muzycznym ukazała się płyta „Elektrowstrząsy”. Jest to nowy, autorski album toruńskiej formacji electro-rockowej Half Light. Płyta składa się z 12 utworów, których kompozytorami są Krzysztof Marciniak, Piotr Skrzypczyk i Krzysztof Janiszewski. Ten ostatni jest również autorem wszystkich tekstów, które swą wymową poruszają ważne tematy współczesnego, neurotycznego świata.
Na albumie możemy również znaleźć kilka piosenek mówiących o miłości i pożądaniu. „Elektrowstrząsy” zostały nagrane w Domowym Studiu Pitera oraz w Eden Studio
pod czujnym okiem Piotra Skrzypczyka i Darka Kowszewicza. Muzyka zawarta na płycie
to kompendium elektronicznych brzmień jak i rockowego grania. „Elektrowstrząsy znów nadają tempo” - jak śpiewają muzycy zespołu, niech je nadają, bo to muzyka pod wysokim napięciem. Wydawcą albumu jest toruńska wytwórnia HRPP Records.

Tracklista:

1. Kameleon
2. Neony
3. W cieniu światła
4. Cień
5. Przeźroczyści
6. Krótka piosenka o pożądaniu
7. Nie przeszkadzaj mi
8. Pod napięciem
9. Arytmia serca światła
10. Czy to ten dzień
11. Kosmateus
12. Wyznanie znalezione w szafie


[2014] Półmrok

Nowa płyta toruńskiego zespołu Half Light - "Półmrok", ukazała się 19 maja 2014 roku. Na krążku znalazło się 13 electro-rockowych kompozycji, które swoim nastrojem, melancholią, ale i dynamiką, stanowią oryginalny obraz współczesnego człowieka. Człowieka będącego w kryzysie związanym z przemijaniem. Bohater utworów rozlicza się ze swoim dotychczasowym życiem. Podsumowuje je dochodząc do wniosku, że wynik nie jest korzystny. Wielość strat i niepowodzeń, bezwolne uwikłanie w tryby maszyny współczesnego świata nie daje zadowolenia. Naturalna tęsknota za dzieciństwem i prawdziwą miłością przynosi jednak ukojenie i daje siłę do dalszego życiowego marszu.

Pierwszym utworem promującym to wydawnictwo jest "Salto Mortale". Opowiada ona o człowieku, którego jedynym spektakularnym sukcesem jest jego... porażka. To historia osoby, która jest skazana przez otoczenie na 'skok śmierci'. Ludzie czekają na porażkę bohatera, przyglądają się powolnemu upadkowi, a jego osobista tragedia staje się medialnym newsem, tematem do społecznej celebracji. Niestety, w dzisiejszych czasach każdy z nas może stać się celebrytą - ofiarą społecznej, taniej sensacji.

Tracklista:

01. Salto mortale
02. Maski
03. Nancy
04. Pamiętam noc
05. Dusza a ciało
06. Otchlań albo bal
07. Nie dziś, nie tu, nie jutro
08. To nie grzech
09. Kreślisz mapy
10. Moje requiem
11. Dam znak
12. Obudźcie się demony
13. Narodzony


[2013] Black Velvet DANCE. REMIXES

Po półmrocznej jesieni i mrocznej zimie 2012/2013, podczas której Half Light promował swój album "Black Velvet Dress", postanowił w sposób odmienny zreinterpretować utwory, które się na nim znalazły. Przyjaciele i znajomi zespołu zremixowali piosenki grupy w duchu tanecznym i clubbingowym, tworząc tym samym płytę "Black Velvet Dance. Remixes". Płyta ukazała się 9 września 2013 roku.

"Jesteśmy zdumieni i zaskoczeni tymi remixami, nie sądziliśmy, że nasze mroczne utwory można w tak taneczny sposób zinterpretować. Remixerzy, z którymi współpracowaliśmy są niesamowicie utalentowani, a ich wyobraźnia sięga tam, gdzie nasze półmroczne umysły niestety nie sięgają" - komentują członkowie Half Light.

Tracklista:
01. Paranoia (Mr Smok RMX)
02. Cold Friends (Lucas K. RMX)
03. Confused (Viktor Drzewiecki deep dub RMX)
04. Bitter Paris (Fate Creator RMX)
05. Your Perfume (TheFender RMX)
06. Time (Mavooi RMX)
07. Dance With Death (Jarzomb RMX)
08. Happy Useless Nation (TheFender RMX)
09. Heart Of My City Died (Piter RMX)
10. Why (Jamick RMX)
11. Moment (Chris Giecewicz RMX)

 


[2012] Black Velvet Dress

 

"Black Velvet Dress" - to trzecia płyta toruńskiej formacji Half Light, która ukazała się 22 października 2012 roku nakładem MJM Music PL. Na krążku znajduje się 11 autorskich utworów opartych na subtelnej i oryginalnej elektronice, ozdobionych rockowymi brzmieniami gitary i naturalnym męskim głosem. Muzyka zawarta na albumie podobnie jak czarna, aksamitna suknia jest tajemnicza i pełna elegancji, delikatna i subtelna, zwiewna i magiczna. Melodiami z płyty "Black Velvet Dress" można ozdobić niejeden tajemniczy wieczór, ubrać aksamitem samotną noc. To płyta bardzo osobista, mówiąca często o zgubnych relacjach i emocjach między kobietą a mężczyzną, a także o straconych przyjaźniach, przemijaniu i pragnieniach. W nagrywaniu płyty, oprócz podstawowego składu Half Light wzięło gościnnie udział wielu muzyków, przyjaciół zespołu, przez co płyta nabrała innych barw i niesamowitej ekspresji.

 

Tracklista:
01. Paranoia
02. Cold Friends
03. Confused
04. Bitter Paris
05. Your Perfume
06. Time
07. Dance With Death
08. Happy Useless Nation
09. Heart Of My City Died
10. Why
11. Moment

 


[2011] ...To też ciechowski

W grudniu 2011 roku minęło 10 lat od śmierci GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO. Chociaż w przypadku tego artysty trudno powiedzieć, że zaczyna być zapominany, to jednak nie szkodzi chociażby z racji rocznicy, powtórzyć lub przypomnieć jak najwięcej jego dokonań. Taką próbą jest płyta "…to też CIECHOWSKI", która przypomina bądź uświadamia, że GRZEGORZ to nie tylko Republika, Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa. To także wszechstronnie utalentowany artysta, którego umiejętności pozwoliły zaistnieć, rozpocząć karierę, bądź pomóc wielu wykonawcom. Na płycie "…to tez CIECHOWSKI" zebrano nagrania, w których, mimo iż GRZEGORZ nie jest postacią pierwszoplanową, to jednak bez niego, albo by tych piosenek nie było, albo brzmiałyby zupełnie inaczej. I to niezależnie czy jest jednocześnie autorem muzyki, tekstu, producentem i instrumentalistą (JUSTYNA STECZKOWSKA, KATARZYNA GRONIEC, ROBERT GAWLIŃSKI), producentem i współtwórcą piosenek (KRZYSZTOF ANTKOWIAK), czy tylko producentem (KASIA KOWALSKA, ATRAKCYJNY KAZIMIERZ), bądź autorem tekstów (FIOLKA, MAFIA, LADY PANK). Jak napisał w komentarzu do płyty Tomasz Żąda "Niemal każda praca z innymi artystami zwieńczona była sukcesem. Każdy jednak ze współpracujących z CIECHOWSKIM artystów, mógł śmiało powiedzieć - Tak, to moja płyta. Jak niezwykle wprawny jubiler, szlifował "kamienie" tak, by świeciły własnym blaskiem i zachwycały publiczność."

Inny rozdział na płycie to nowe wersje piosenek GRZEGORZA z repertuaru Republiki czy Obywatela G.C. powstałe pod jego okiem i uchem (FIOLKA, KATARZYNA GRONIEC) bądź już po jego śmierci (KASIA KOWALSKA, HALF LIGHT). I wreszcie przerwana przez śmierć, niedokończona praca, którą już po swojemu, ale wykorzystując nagrane ślady zrobił kolega z Republiki Leszek Biolik (MARCIN ROZYNEK).

Tracklista:
01. Justyna Steczkowska - "Za dużo wiesz"
02. Katarzyna Groniec - "Tango z pistoletem"
03. Krzysztof Antkowiak - "Zakochany anioł"
04. Fiolka - "Komu ja"
05. Kasia Kowalska - "Jak rzecz"
06. Marcin Rozynek – "Do fabryk wrócić czas"
07. Fiolka - "Amen"
08. Robert Gawliński - "Nie pokonasz miłości"
09. Katarzyna Groniec - "Dzięki za miłość"
10. Half Light – "Śmierć w bikini"
11. Mafia - "Nie zrozumiesz tej historii"
12. Lady Pank - "Zostawcie Titanica"
13. Kasia Kowalska - "Telefony"
14. Atrakcyjny Kazimierz - "Otyłość"
15. Justyna Steczkowska - "Oko za oko, słowo za słowo"
16. Marcin Rozynek - "Spojrzałeś mi prosto w twarz"
17. Katarzyna Groniec - "Przyznaję się do winy"
18. Half Light - "Halucynacje"

 


[2011] Nowe Orientacje

29 sierpnia 2011 roku, w dniu urodzin Grzegorza Ciechowskiego ujrzała światło dzienne wyjątkowa, okolicznościowa płyta zespołu Half Light - "Nowe orientacje". Utwory zawarte na drugim już krążku grupy, to te same kompozycje jakie znalazły się na debiutanckim albumie Republiki - "Nowe sytuacje", jednakże podane w inny, elektroniczny sposób. To oryginalne spojrzenie muzyczne na legendarny już krążek Republiki.

Nasze instrumentarium pozwala zaprezentować te utwory w zupełnie innych, elektronicznych wersjach. Choć linie wokalne pozostaną w stylu republikańskim, to jednak fani Republiki mogą być mocno zaskoczeni całością.

Do pierwszego singla "Halucynacje" został nakręcony teledysk, który można obejrzeć TUTAJ.

W 2011 roku mija nie tylko 30 lat od powstania Republiki, ale również 10 lat od śmierci jej lidera - Grzegorza Ciechowskiego.

Tracklista:
01. Nowe sytuacje
02. System nerwowy
03. Prąd
04. Arktyka
05. Śmierć w bikini
06. Będzie plan
07. Mój imperializm
08. Halucynacje
09. Znak "="
10. My lunatycy

Bonus:
11. Hallucinations
12. Bikini Death (remix Soundeck)

 


[2010] Night In The Mirror

Halflight album

Premiera płyty „Night In The Mirror” miała miejsce 20.10.2010 r. Wydawca: MJM Music PL

Debiutancki album „Night In The Mirror” zawiera 12 melodyjnych kompozycji w stylu synthpop. Utwory przepojone zapachem nocy, hałasem miejskiej dżungli idealnie odnajdują się w realnym  świecie. Kompozycje grupy oparte na elektro-akustycznych przestrzeniach niosą ukojenie, jak również swoisty niepokój, który towarzyszy współczesnemu człowiekowi. „Night In The Mirror” to płyta, która zawiera w sobie ciepłe światło i chłodną czerń.

To walka nocy z dniem. Płytę promują single „Take My Hand” oraz „My Mary”, które są emitowane w wielu stacjach radiowych i telewizyjnych. Do pierwszego singla nakręcono także przepiękny teledysk zrealizowany m.in. na plażach Normandii. Utwór pojawił się również na prestiżowej Polish Airplay Chart – cotygodniowej liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe oraz telewizje muzyczne w Polsce.

Oprócz tego piosenka „Take My Hand” została uznana przez internautów portalu EuroVoice za najlepszą polską propozycję muzyczną w międzynarodowym konkursie EuroVoice European Music Contest. Z tego to powodu organizator konkursu zaproponował zespołowi udział w festiwalu   w Atenach. Powyższy utwór zostanie również wydany na składance „Electropop Web 1 Compilation” przygotowanej przez niemiecki elektropop label Conzoom Records. Z tej okazji Half Light przygotował zupełnie nieznaną, rozszerzoną wersję tego utworu.

Warto również dodać, że zespół Half Light ogłosił konkurs na wyprodukowanie remixu do pierwszego singla pt.: „Take My Hand” i otrzymał aż 20 zgłoszeń na bardzo wysokim poziomie. Główną nagrodą było umieszczenie najciekawszego remixu na debiutanckiej płycie zespołu. Oprócz tego przy pomocy firmy DEEJAY mix club zostały wyróżnione cztery inne remixy, które znalazły się na samplerze promocyjnym CD CLUB - Promo Only 10/2010 oraz w dziale E-Płyta na stronie www.DJmixclub.pl.

Patronat medialny objęli: Radio PiK, Radio Gra, Radio Fama, Radio Bartoszyce, Radio Podlasie, Doza - magazyn kulturalno-literacki, muzodajnia.pl, muzzo.pl, students.pl, muzykagery.pl, netfan.pl, darkplanet.pl, independent.pl, szukammuzyka.pl, podlasie24.pl, musicserwis.com.pl oraz Deejay Mix Club.

Płytę możesz kupić na stronie MJM Music PL oraz w dobrych sklepach muzycznych.

Pobierz CD i posłuchaj najlepsze remixy "Take My Hand" na: muzodajnia.pl

Tracklista:
01. Y.O.U.
02. Take My Hand
03. Hello
04. Night In The Mirror
05. Empty Sky
06. My Mary
07. Remember Well
08. Mówca
09. The Lonely Tree
10. Toxic Touch
11. Remedy HL
12. Don’t Lie
13. Take My Hand (JARZOMB Remix)


 
Zobacz nas na:

Halflight Facebook

Halflight MySpace

HalflightTV

Kontakt

Krzysztof Janiszewski
tel.:+48 507 195 753

Piotr Skrzypczyk
tel.:+48 604 732 538

Anna Sztuczka
tel.:+48 603 480 559

e-mail: hlband@wp.pl

<< Rider techniczny do pobrania >>

Albumy

"Elektrowstrząsy"

premiera 07-10-2016

Zamów płytę "Elektrowstrząsy"

empik.com

sonicrecords.pl

fan.pl

rockserwis.pl

swiatksiazki.pl

allegro.pl


"Półmrok"

Zamów płytę "Półmrok"

 


"Black Velvet Dance. REMIXES"

Zamów płytę "Black Velvet Dance. REMIXES"


"Black Velvet Dress"

Zamów płytę "Black Velvet Dress" w MJM Music PL -->


"Nowe Orientacje"

Zamów płytę "Nowe Orientacje" w MJM Music PL -->

Order in German label: Poponaut -->


Night In The Mirror

Halflight

Zamów płytę "Night In The Mirror" w MJM Music PL -->

Lub pobierz CD oraz najlepsze remixy na:

Muzodajnia