Newsy

[06-03-2013] Time, Parada, ballada i czerń aksamitu...

Kolejna paczka pozytywów noworocznych :)

Przede wszystkim jesteśmy już po premierze naszego najnowszego singla Time i trzeba przyznać.... spodobał się Wam - co nas bardzo raduje :)

Teledysk powstał przy współpracy z Agencją Pneuma. Scenariusz i reżyseria Jarek Pawlicki i Szymon Pawlicki. ps. Jarek Pawlicki to autor wszystkich okładek płyt HL!!!

 

Kwestia druga to audycja w Radiu Parada w jakiej bierzemy udział.

RADIO PARADA zaprosiło nas do udziału w konkursie Muzyczne Talenty. Jeśli chcecie, by nasz utwór Time był power play'em w owym radiu, prosimy Was o sms-y (niestety płatne), wchodźcie na link poniższy

Kwestia trzecia to ciekawostka :)

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was zupełnie odmienną wersję utworu Happy Useless Nation wraz z obrazkami ujętymi w tzw Lyrics Video :) Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia :) Half Light to czy nie Half Light ;)

 

No i ostatnia niespodzianka to już coś dla nas wspaniałego :) Przepiękna recenzja autorstwa Lesława Dutkowskiego (przesyłamy ukłony) naszej najnowszej płyty "Black Velvet Dress".

Zapraszamy do lektury :)


http://dutkowski.wordpress.com/2013/03/04/czarny-jak-aksamit/#more-2695

 

Trzymajcie się dzielnie, a my tworzymy dla Was dalej :)

 

[05-01-2013] WOŚP, TELEEXPRESS I MLZW

Pierwszy wpis noworoczny :)

Sprawy do zakomunikowania są trzy- otóż w najbliższym czasie tj. 13 stycznia 2013 roku zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli ktoś zapragnie wejść w interakcję z koncertową muzyką Half Light to zapraszamy w Toruniu pod główną scenę na godzinę 15:20.

 

Po drugie chcielibyśmy przywołać bardzo przyjemny dla nas fakt grudniowego wystąpienia Half Light w programie TVP o wdzięcznej nazwie Teleexpress Pana Marka Sierockiego. Wystąpienie to związane było z promowaniem naszego najnowszego albumu "Black Velvet Dress", którego premiera miała miejsce 22 października 2012 roku.

A oto i zapis tego wydarzenia :)

 

 

Trzecia sprawa to recenzja płyty "Black Velvet Dress" autorstwa Roberta "Morfina" Węgrzyna, która ukazała się na łamach Małego Leksykonu Wielkich Zespołów. Przyznajemy - recenzja bardzo nas ujęła :) Zatem zapraszamy do lektury.

MLZW - Half Light - "Black Velvet Dress" - RECENZJA

 

[23-12-2012] Życzenia świąteczne

Na jutrzejsze święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok chcielibyśmy życzyć Wam wszystkim tego co najlepsze - rodzinnego ciepła, zdrowia i powodzenia w życiu, by coraz lepiej można było pielęgnować swoje pasje, by życie zawodowe i prywatne omijały problemy a te, które już się przyplączą by dało się rozwiązywać z korzyścią dla wszystkich, by nadchodzący rok 2013 był rokiem progresji tego, co wydarzyło się dobrego w 2012 roku.

Zarówno Wam jak i sobie życzymy coraz częstszych spotkań z muzyką Half Light :)

W prezencie mamy dla Was paczkę halflajtowych tapet na pulpit. Można ją ściągnąć tuta:

--> http://www.sendspace.com/file/tyjbf1

Zapraszamy również do wysłuchania wywiadu, jakiego udzielił Krzysiek Janiszewski dla polonijnego Radia IKS z Vancouver w Kanadzie. Rozmowa dotyczyła Grzegorza Ciechowskiego oraz albumu Half Light "Nowe Orientacje".

Half Light Grzegorz Ciechowski Republika Nowe Orientacje Radio IKS Vancouver by Half Light on Mixcloud

 

[17-12-2012] Black Velvet Dress w Europie

Jesteśmy już niemal dwa miesiące po premierze naszej najnowszej płyty Black Velvet Dress. Nabraliśmy nieco oddechu po intensywnym koncertowaniu i dostaliśmy sporo informacji o tym, że album ten szeroko jest promowany w krajach europejskich. Poniżej przytaczamy portale, które zauważyły naszą obecność na rynku muzycznym.

Zacząć należy jednak od recenzji polskiej. Z pewnym przekąsem zauważamy, że ukazała się jedna (słownie: jedna) taka recenzja. Napisał ją toruńczyk Tomek Bielicki. Zatem kurtyna w górę:

http://tomaszbielicki.blogspot.com/2012/11/half-light-black-velvet-dress.html

Dużo ciekawiej staje się kiedy opuścimy nasze granice.

Warto zwrócić uwagę na kilka wywiadów udzielonych dla Polskiej Tygodniówki Radia Wnet z Tomkiem Wybranowskim przy mikrofonie:

http://www.mixcloud.com/tomaszwybranowski/half-light-opowiesc-o-black-velvet-dress-w-radiu-wnet/

http://www.mixcloud.com/tomaszwybranowski/polska-tygodniowka-near-fm-w-cieniu-akcji-zmielenipl-premiery-pyty-half-light-i-singla-mgm/

http://www.mixcloud.com/tomaszwybranowski/polska-tygodniowka-z-piotrem-skrzypczykiem-half-light-gozno-zacharskim-mgm-i-michaem-zawadka/

W międzyczasie zrobiliśmy również rajd po naszej stolicy przemierzając po krawędziach trójkąta: Polskie Radio Program Trzeci - Telewizja Polska Teleexpress - Telewizja ITV co zaowocowało sporą ilością materiału radiowo telewizyjnego.

 

No i na koniec przechodzimy to wspomnianych wcześniej portali europejskich, które skusiły się by napisać kilka słów o albumie Black Velvet Dress.

Otóż znaleźć można parę słów z Finlandii --> http://www.gootti.net/half-light-black-velvet-dress

z Niemiec --> http://news.amboss-mag.de/2012/half-light-das-3-album/

i znowu z Niemiec --> http://www.sparklingphotos.de/music-news/3473-half-light-veroeffentlichen-drittes-album-qblack-velvet-dressq#.UKpnmBbHnHs.facebook

w Rosji - a jakże --> http://www.scent-air.ru/article40.html

i jeszcze raz z Niemiec --> http://www.madgoth.de/17342/news/half-light-drittes-album-black-velvet-dress-der-polnischen-synthpopper-im-anmarsch

hmmm... z Niemiec? ;) --> http://www.chaindlk.com/news/black-velvet-dress-new-album-half-light/

dla odmiany z Węgier --> http://machinemusic.hu/?base=news&type=item&id=1177

a tu już niemiecka recenzja płyty --> http://www.madgoth.de/17698/music/musik/half-light-black-velvet-dress

i po angielsku --> http://www.silhobbit.com/mambo/content/view/1238/109/

 

Na koniec wywiad dla ostrołęckiego Radia Oko wraz z fragmentami koncertu Half Light z klubu Avalon:

 

 

[23-10-2012] KUMULACJAAAA... :)

Mamy dla Was kilka dobrych wieści o wydarzeniach, które skupiły się w krótkim okresie czasu :)

Pierwsza i najważniejsza to fakt, że wczoraj [22-10-2012] miała miejsce premiera naszego najnowszego albumu Black Velvet Dress. Płyta dostępna jest w sieci EMPiK, Media Markt i w wielu dobrych sklepach muzycznych zarówno tych mających swoje miejsce w przestrzeni fizycznej jak i tych internetowych :) Radość to dla nas ogromna, jako że płyta jest zwieńczeniem naszej rocznej intensywnej pracy nad jej stworzeniem. Staraliśmy się zachować na niej to, co w Half Light najbardziej ceniliście oraz zawrzeć również zupełnie nowe spojrzenie.

Drugą wiadomością, jaką chcieliśmy się z Wami podzielić to ta o naszym udziale w festiwalu Sophiscapes. Co więcej to właśnie Half Light został wybrany przez jury jako laureat festiwalu :) Grało nam się doskonale. Koncert był ogromnie żywiołowy zarówno po stronie publiczności jak i naszej. Sprzężenie zwrotne zadziałało w sposób niespotykany :) Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu tym bardziej, że zespoły, które również brały w nim udział reprezentowały bardzo wysoki poziom zarówno wykonawczy jak i artystyczny.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego koncertu zamieszczoną na portalu artrock.pl.

 

No i sprawa trzecia to życie, jakie prowadzą w przestrzeni publicznej - radiowej i telewizyjnej - single promujące płytę Black Velvet Dress. Od 03-09-2012 roku w eterze spotkać można - mniej lub bardziej przypadkiem - singiel Bitter Paris, który już mieliście okazję poznać zarówno w formie czysto dźwiękowej jak i teledysku. Natomiast w dniu premiery całego albumu miała również miejsce premiera radiowa drugiego singla pod tytułem Happy Useless Nation. Utwór obejmuje nietypową dla naszych wcześniejszych opowieści tematykę społeczną. Zapraszamy do słuchania :)

 
Więcej artykułów…
Zobacz nas na:

Halflight Facebook

Halflight MySpace

HalflightTV

Kontakt

Krzysztof Janiszewski
tel.:+48 507 195 753

Piotr Skrzypczyk
tel.:+48 604 732 538

Anna Sztuczka
tel.:+48 603 480 559

e-mail: hlband@wp.pl

<< Rider techniczny do pobrania >>

Albumy

"Elektrowstrząsy"

premiera 07-10-2016

Zamów płytę "Elektrowstrząsy"

empik.com

sonicrecords.pl

fan.pl

rockserwis.pl

swiatksiazki.pl

allegro.pl


"Półmrok"

Zamów płytę "Półmrok"

 


"Black Velvet Dance. REMIXES"

Zamów płytę "Black Velvet Dance. REMIXES"


"Black Velvet Dress"

Zamów płytę "Black Velvet Dress" w MJM Music PL -->


"Nowe Orientacje"

Zamów płytę "Nowe Orientacje" w MJM Music PL -->

Order in German label: Poponaut -->


Night In The Mirror

Halflight

Zamów płytę "Night In The Mirror" w MJM Music PL -->

Lub pobierz CD oraz najlepsze remixy na:

Muzodajnia